KONKURSU WSPÓŁZAWODNICTWA ZESPOŁOWEGO LINTERIADA

Konkurs Współzawodnictwa Zespołowego Linteriada, zainicjowany w roku 2017, jest od tego czasu przeprowadzany w każdym roku szkolnym. Linteriada odbywa się w dwóch istotnych dla PRG Linter S.A. szkołach, które formują specjalistów górniczych. Coroczne edycje mają nadawane kolejne oznaczenia numeryczne:

• w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej: Linteriada 1.0, Linteriada 2.0, 3.0, 4.0…

• w Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim: Linteriada 1.1, Linteriada 2.1, 3.1, 4.1…

Sześcioosobowe drużyny walczą o zdobycie jak największej liczby punktów w kilku konkurencjach. Tym samym uczestnicy zyskują sposobność sprawdzenia się w warunkach współpracy w obrębie drużyny, rywalizując z innymi zespołami. Konkurs polepsza zdolność do pracy grupowej i  pozwala uczestnikom odkryć swoje optymalne miejsce w gronie profesjonalistów górniczych. Tym samym ułatwia dobranie najlepszej ścieżki dalszej edukacji i/lub pracy. Za zdobyte miejsca zespoły otrzymują atrakcyjne nagrody.

Organizator konkursu

- PRG Linter S.A. z siedzibą w Łęcznej, ul. Górnicza 5A, 21-010 Łęczna

- Zespołu Szkół Górniczych z siedzibą w Łęcznej przy ulicy Bogdanowicza 9  / Zespół Szkół w Ostrowie Lubelskim z siedzibą Ostrowie Lubelski, ul. Unicka 5, 21-110 Ostrów Lubelski

REGULAMIN KONKURSU


Rusza trzecia edycja konkursu „Linteriada 3.0”

14 listopada 2019 r. przedstawiciel firmy PRG Linter S.A. Andrzej Fedurek odwiedził Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej, by oficjalnie ogłosić kolejną edycję Konkursu Współzawodnictwa Zespołowego „Linteriada 3.0”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas czwartych o profilu górniczym.

Gościa oraz firmę, którą reprezentuje, powitał dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha. Wyraził radość z kolejnej edycji konkursu, którą przygotowała firma PRG Linter. Zwracając się do młodzieży podkreślał: Zależy nam na waszym udziale w konkursie, szczególnie na realizowaniu aspektu pracy współzawodnictwa grupowego, ponieważ praca górnika to nie praca jednoosobowa, ale całego zespołu. Będziecie mieli okazję pokazać tu swoje pasje i talenty - mówił.

Dyrektor ds. technicznych firmy Linter, Andrzej Fedurek, przypomniał, że konkurs zrodził się ze współpracy ze szkołą. - Chcieliśmy stworzyć coś atrakcyjnego, a przy okazji przydatnego w edukacji. Konkurs składa się z czterech elementów, które są bardzo istotne w kolejnych etapach kariery zawodowej, a nawet w życiu codziennym - podkreślał.

Linteriada odbywa się w czterech etapach:

I etap - to rywalizacja sportowa,

II etap - to przygotowanie projektu, związanego z branżą górniczą,

III etap - artystyczny (fotograficzny),

IV etap – punktuje oceny z przedmiotów zawodowych.

- Jesteśmy nastawieni na pracę, mam nadzieję, że poważnie potraktujecie ten konkurs i tę pracę będzie widać – mówił dyrektor Fedurek. - Ważne jest żeby nie zapominać o czasie wolnym i odpoczynku, żeby naładować akumulatory na kolejny etap pracy czy nauki, stąd Nagroda główna ma symboliczny wydźwięk, są nią wczasy w ośrodku firmy Linter Tour S.A. w Istebnej. Będą też medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Do konkursu przystąpiły trzy sześcioosobowe drużyny złożone z elektryków, mechaników i górników. Przedstawiciele drużyn otrzymali od firmy PRG Linter eleganckie, kieszonkowe kalendarze dla każdego uczestnika grupy.

Koordynatorem konkursu w ZSG jest nauczycielka przedmiotów zawodowych Ewa Pytka.  

Wszystkim życzymy ducha sportowej rywalizacji i zdobycia najwyższej nagrody.


Galeria