Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

Rekrutacja elektroniczna:

https://powiatleczynski.e-nabor.pl

Drodzy Absolwenci Szkół Podstawowych!

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZŁOŻENIA WERSJI PAPIEROWEJ
W SEKRETARIACIE UZYSKACIE POMOC WE WPROWADZENIU DANYCH
DO SYSTEMU ELETRONICZNEGO

REKRUTACJA ELEKTRONICZNA 2024-2025

20 maja o godz. 08.00 rozpoczyna się etap Rejestracja kandydatów/wybór preferencji [RKWP]

Na początku tego etapu prosimy o sprawdzenie przez Kandydatów danych osobowych w systemie i ewentualne ich skorygowanie, ze szczególnym uwzględnieniem pól: – Adres e-mail: – Województwo: – Powiat: – Gmina: – Miejscowość: – Telefon kontaktowy z rodzicami/opiekunami: – Imię ojca (oraz nazwisko o ile inne niż kandydata.

Dopiero po korektach danych osobowych można dokonywać wyboru preferencji i drukować kwestionariusze dla kandydatów z Państwa Szkół Podstawowych.

Uczniów, którzy nie mają konta w systemie rekrutacyjnym,

lub mają problem z rejestracją elektroniczną,

zapraszamy do sekretariatu

tutaj przy pomocy sekretarki można będzie dokonać rejestracji.

Przed Wami bardzo ważny moment podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Udostępniamy do Waszej dyspozycji elektroniczny system wspomagania scentralizowanej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
W jednej bazie tego systemu znajdziecie 265 szkół ponadpodstawowych z terenu województwa lubelskiego, z następujących miast i powiatów: Bialskiego, Białej Podlaskiej, Biłgorajskiego, Chełmskiego, Chełma, Janowskiego, Krasnostawskiego, Kraśnickiego, Lubelskiego, Lublina, Łęczyńskiego, Łukowskiego, Opolskiego, Parczewskiego, Radzyńskiego, Ryckiego, Świdnickiego, Świdnika, Włodawskiego i Zamojskiego;

Pamiętajcie, że na podjęcie ostatecznych decyzji macie dużo czasu, gdyż proces wyboru szkół i składania podań będzie trwał od 20 maja br. do 23 czerwca br.

Jeśli Wasza macierzysta szkoła podstawowa wprowadzała dane osobowe kandydatów powinniście otrzymać w niej login i hasło do swojego konta. Jeśli szkoła podstawowa nie zakładała dla Was konta powinniście to zrobić samodzielnie, zapamiętując login, jaki zostanie Wam nadany w systemie i ustalone przez siebie hasło. Zanim jednak cokolwiek będziecie wykonywali w systemie zapoznajcie się dokładnie z przewodnikami, które są umieszczone w zakładce ,,Pliki do pobrania”. Opisano w nich szczegółowo kolejne kroki postępowania i najważniejsze terminy związane z rekrutacją. Pierwszy z przewodników przeznaczony jest dla kandydata rejestrowanego przez szkołę podstawową, a drugi dla kandydata rejestrującego się samodzielnie.

Pamiętajcie, że możecie kandydować najwyżej do 3 szkół, ale nie ma ograniczenia co do ilości oddziałów w tych szkołach!!! Im więcej oddziałów w nich wybierzecie, tym większą szansę będziecie mieli na to, aby zostać zakwalifikowanym do jednej z nich.
Program działa tak, że przydziela kandydata do możliwie najwyższej preferencji na liście oddziałów ustalonej przez niego w systemie, biorąc pod uwagę zgromadzone przez kandydata punkty w procesie rekrutacji. System przydzieli kandydata tylko do jednego oddziału w jednej szkole, dlatego tak ważne jest, aby wybór i kolejność oddziałów były naprawdę przemyślane.
W zakładce ,,Statystyki” zawarte są informacje o ilości osób, które wybrały dany oddział w swoich preferencjach (liczby te są uaktualniane na bieżąco).

Dane w pozostałych zakładkach umieszczane będą w późniejszym etapie rekrutacji.
Mamy nadzieję, że Wasza praca w systemie elektronicznego naboru będzie przebiegała bezproblemowo, a zawarte w nim informacje będą przydatne w podejmowaniu decyzji.

Życzymy Wam trafnych wyborów związanych z dalszą drogą edukacyjną, jak najlepszych wyników edukacyjnych na zakończenie szkoły podstawowej oraz realizacji wytyczonych celów.