Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

Projekty Unijne

Z Łęcznej do Rimini na praktyki zawodowe

Elektrycy i mechanicy z ZSG odbywają praktyki w stoczni w Ravenna Boat Service S.R.L. w Marina Di Ravenna

W niedzielę 3 października 40 uczniów ZSG w Łęcznej wyruszyło do Rimini we Włoszech na  dwutygodniowe praktyki u zagranicznych pracodawców.

Uczniowie będą mieli szansę zdobyć doświadczenie zawodowe, poznać dziedzictwo kulturowe Włoch, odbyć atrakcyjne wycieczki w ramach zajęć kulturowo-językowych. Będzie to m.in. zwiedzanie Bolonii oraz San Marino.

W drogę wyruszy 40 uczniów kształcących się w zawodach: technik elektryk (25 uczniów) i technik mechanik (15 uczniów) oraz 4 opiekunów. Praktyki realizowane będą w ramach projektu „ZSG w Łęcznej – mobilność dla rozwoju” o numerze 2019-1-PL01-KA102-06450, realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Udział w Projekcie jest bezpłatny. Projekt realizowany jest na zasadach programu Erasmus + sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

Celem ogólnym Projektu jest wzmocnienie kompetencji zawodowych i kluczowych:

  • nabycie przez uczniów praktycznych umiejętności zawodowych wymaganych na rynku pracy potwierdzonych międzynarodowym certyfikatem,
  • zachęcanie uczniów do nauki języków obcych,
  • pobudzenie kreatywności, rozwoju osobistego i zwiększenie samodzielności młodych ludzi,
  • podnoszenie kompetencji interpersonalnych i świadomości międzykulturowej,
  • zwiększanie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej szkoły,
  • zdobycie doświadczeń zawodowych związanych z realizacją mobilności uczniów,
  • uznanie kwalifikacji, umiejętności i kompetencji nabytych w czasie zagranicznych praktyk zawodowych zgodnie z zasadami systemu ECVET.

Dodatkową atrakcją jest lokalizacja praktyk. Rimini to jedno z najpopularniejszych miast turystyczno-wypoczynkowych nad północnym Adriatykiem. Co roku odwiedzają je tysiące turystów z całego świata. Swą sławę zawdzięcza ciągnącej się wzdłuż całego miasta ogromnej, piaszczystej plaży. Tu słońce świeci non-stop, a miasto nie zasypia. Rimini to nie tylko turystyczny kurort, ale przede wszystkim piękne, starożytne miasteczko, którego historia sięga czasów Cesarstwa Rzymskiego. Największą atrakcją miasta jest stara dzielnicą San Giuliano, która jako jedyna zachowała swój dawny klimat i charakter zabudowy. W Rimini można odwiedzić m.in. Muzeum Federico Felliniego, park rozrywki Fiabilandia, założony w 1965 roku, Delfinarium, a także niezwykle ciekawy park „Włochy w miniaturze”, gdzie można zobaczyć wszystkie atrakcje Italii.

PROJEKT ZSG W ŁĘCZNEJ – MOBILNOŚĆ DLA ROZWOJU

Chcesz wyjechać na dwutygodniowe zagraniczne praktyki?

Chcesz zdobyć doświadczenie?

Chcesz podszkolić się w j. angielskim?

Chcesz poznać dziedzictwo kulturowe Włoch?

Weź udział w dwutygodniowych praktykach u zagranicznych pracodawców w terminie 13-24.09.2021 r. w Rimini (Włochy).

Wszystkich zainteresowanych uczniów serdecznie zapraszamy do składania formularzy rekrutacyjnych.

Szczegółowe informacje o projekcie, formularz rekrutacyjny, regulamin projektu można uzyskać u koordynatora Marzeny Szypulskiej (p. 301) oraz poniżej.

OGŁOSZENIE – zapytanie ofertowe na organizację transportu międzynarodowego na potrzeby mobilności zagranicznej, 2-tygodniowych praktyk dla 40 uczniów i 4 opiekunów w ramach projektu „ZSG w Łęcznej – mobilność dla rozwoju” o numerze 2019-1-PL01-KA102-06450 realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Zapytanie na organizację transportu