Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

ZSG w Łęcznej na staż

Zdobywaliśmy doświadczenia w Hiszpanii

Walencja

08.07.2019-19.07.2019

Malaga

09.09.2019 20.09.2019

Wyjazd uczniówna na staże zagraniczne do Hiszpanii w ramach projektu „ZSG w Łęcznej na staż”  Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z EFS. Dzięki uczestnictwu w tej formie kształcenia uczestnicy otrzymali certyfikat Europass-Mobility, certyfikat od partnera zagranicznego oraz referencje.

Tuż przed wejsciem do Oceanarium

Od 5 lipca 2019 r. grupa dwudziestu elektryków i mechaników z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej przez dwa wakacyjne tygodnie uczyła się i odpoczywałoa w pięknej Walencji.

Uczniowie zdobywali doświadczenie w hiszpańskich firmach. Elektrycy pracowali w hotelu, gdzie zakładali instalacje elektryczne, natomiast mechanicy wykonywali prace spawalnicze, banery reklamowe i inne prace. Opiekunami uczniów byli nauczyciele: Edyta Król i Henryk Harmasz.

Walencja to miasto z bogatym dziedzictwem kulturowym. W trakcie dwutygodniowego pobytu uczniowie nie tylko uczyli się zawodu, ale mieli też czas na rekreację, poznawanie miasta i okolic. W trakcie jednej z wycieczek po mieście odwiedzili Miasteczko Sztuki i Nauki, największą atrakcję turystyczną Walencji.  Znajdujące sie tam wspaniałe obiekty zachwycały futurystyczną architekturą. Jeden z nich wybudowany został na wzór australijskiej opery w Sydney. W kompleksie mieści się też oceanarium z potężnym akwarium i delfinarium. Grupie udało się obejrzeć niezwykły pokaz delfinów.

Odbyli także wycieczkę po Ogrodach Turii, jednych z piękniejszych i największych ogrodów europejskich. Odwiedzili Biopark Valencja czyli ogród zoologiczy nowej generacji. Była też wycieczka poza miasto do Montanejos Thermal Villa. Atrakcją tej miejscowości są tereny kąpielowe, wspaniałe krajobrazy, wodospady i bardzo czysta woda. Uczniowie odbyli również wyprawę do miasta Sagunto, którego historia sięga początków cywilizacji europejskiej.

Staże zawodowe wszyscy odbywali niedaleko miejsca zakwaterowania. Grupa miała polską opiekunkę, dzięki czemu wszystko można było bardzo sprawnie ustalić. Chłopcy byli bardzo zadowoleni, traktowali wyjazd jak szkołę życia. Nowym doświadczeniem był dla nich przelot samolotem i w ogóle wyjazd za granicę.