Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

Dzisiaj, 14 czerwca, ZSG w Łęcznej włączyła się w Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. 😀👍

Tik Tok BibliotekaZSG_Leczna

Zuzanna i Filip, najlepsi czytelnicy szkolnej biblioteki, pomogli uwolnić ponad 40 podarowanych na ten cel książek. 📚 Niektóre trafiły bezpośrednio do rąk mieszkańców miasta, inne pozostały na parkowych ławeczkach i jeszcze czekają na przechodniów, którzy zechcą po nie sięgnąć 📕🚶‍♀️📗🚶📘🚶‍♂️📙

Celem święta jest promowanie idei bookcrossingu oraz czytelnictwa, a także uwolnienie jak największej ilości książek. https://bookcrossing.pl/

Wśród uwolnionych przez nas książek znalazły się takiej tytuły jak: „Rakiem” Umberto Eco, „Wielki marsz” Stephena Kinga, „Listy zza grobu” Remigiusza Mroza, „Wybraliśmy Bogdankę” Stanisława Luchowskiego, książki Beaty Pawlikowskiej, „Życie Pi” Yanna Martela, „Miasto z mgły” Carlosa Ruiza Zafona, „Pamięć i tożsamość” Jana Pawła II, „Nie przyszedłem pana nawracać” ks. Jana Twardowskiego, literatura regionalna, a także „Z książką na końcu świata” Jolanty Niwińskiej.

Ci którzy sięgnęli po książkę, mogą ją przeczytać i podarować następnej osobie, lub po prostu zostawić na ławeczce dla następnej osoby 😀😃

Ideę Boocrossingu w Polsce rozpropagowała Jolanta Niwińska. Naszej bibliotece Pani Jolanta ofiarowała rok temu 20 książek jej autorstwa „Z książką na końcu świata”. Część z nich trafiła na półki biblioteki i do rąk czytelników, pozostałe na zakończenie roku szkolnego otrzymali uczniowie w nagrodę za najlepsze wyniki w nauce.