Zesp贸艂 Szk贸艂 G贸rniczych w 艁臋cznej.

Dziennik
Elektroniczny

Samorz膮d Uczniowski zebra艂 304 z艂 i 37 gr. Zbi贸rka b臋dzie trwa艂a dalej, pieni膮dze mo偶na wrzuca膰 do puszki w bibliotece

艁臋czna go艣ci wiele rodzin, kt贸re schroni艂y si臋 tutaj przed wojn膮. Pomocy uchod藕com udzielaj膮 pewnie wszyscy mieszka艅cy miasta i powiatu, tak偶e nasza szko艂a.

馃數 W 艁臋cznej na noclegi dla uchod藕c贸w przystosowana zosta艂a Hala zapa艣nicza GKS G贸rnik 艁臋czna MMA (ponad 30 os贸b), uchod藕cy przyj臋ci zostali tak偶e w 艢rodowiskowym Domu Samopomocy w 艁臋cznej (10 os贸b), w Centrum Kultury w 艁臋cznej (15 os贸b), a tak偶e w wielu domach prywatnych. 馃懇鈥嶐煈┾嶐煈︹嶐煈︷煈ㄢ嶐煈┾嶐煈

馃煛 W celu organizacji pomocy uchod藕com powsta艂a na FB Grupa Pomoc dla Ukrainy 鈥 艁臋czna. Nasza szko艂a postanowi艂a w艂膮czy膰 si臋 w t臋 pomoc. Opr贸cz zbi贸rki produkt贸w spo偶ywczych, chemicznych i innych, prowadzonej zaraz po feriach, uczniowie postanowili wesprze膰 rodziny zakwaterowane w Centrum Kultury w 艁臋cznej. Do艂膮czyli艣my do grupy Kolacje CK.

馃數 Nasza pomoc to sfinansowanie i przygotowanie kolacji w dniu 18 marca dla mieszkaj膮cych w Centrum Kultury 15 os贸b: 5 mam, 9 dzieci w wieku 3-9 lat i jednego siedemnastolatka. Samorz膮d Uczniowski w dniach 9 i 11 marca przeprowadzi艂 zbi贸rk臋 pieni臋偶n膮 w klasach, akcj臋 wsparli te偶 nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni. 艁膮cznie zebrali艣my 3锔忊儯0锔忊儯4锔忊儯 z艂 i 3锔忊儯7锔忊儯 gr.

馃煛 Potrzeby os贸b, kt贸re musia艂y opu艣ci膰 swoje domy i sw贸j kraj, na pewno szybko si臋 nie sko艅cz膮, dlatego nasza zbi贸rka b臋dzie trwa艂a dalej w bibliotece. Mo偶na w dowolnym czasie, w godzinach pracy biblioteki, przynie艣膰 pieni膮dze i wrzuci膰 je do wystawionej puszki.

鉂わ笍 Dzi臋kujemy wszystkim za okazane serce dla os贸b w potrzebie. B臋dziemy na bie偶膮co informowa膰 o naszych akcjach pomocowych.