Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

1 października br. 24 uczniów Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej wyruszy do Grecji na dwutygodniowe praktyki zawodowe.

W praktykach zawodowych wezmą udział uczniowie kształcący się w zawodach: technik elektryk  i technik mechanik. Zajęcia odbywać się będą w ramach projektu o numerze 2021-1-PL01-KA121-VET-000007207, realizowanego w ramach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Celem ogólnym Projektu jest wzmocnienie kompetencji zawodowych i kluczowych:

  • nabycie przez uczniów praktycznych umiejętności zawodowych wymaganych na rynku pracy potwierdzonych międzynarodowym certyfikatem,
  • zachęcanie uczniów do nauki języków obcych,
  • pobudzenie kreatywności, rozwoju osobistego i zwiększenie samodzielności młodych ludzi,
  • podnoszenie kompetencji interpersonalnych i świadomości międzykulturowej,
  • zwiększanie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej szkoły.

Na miejscu w ciągu tygodnia uczniowie będą zdobywać doświadczenie zawodowe w greckich zakładach pracy, będą mogli zobaczyć też najważniejsze atrakcje turystyczne regionu m.in.: wąwóz Enipeas, Zamek w Platamonas czy Stary Pantaleimon. W weekend odbędą dwie wycieczki: do greckich Meteorytów oraz kilkugodzinny rejs po Morzu Egejskim na wyspę Skiathos.

Atrakcyjne jest samo zakwaterowanie w Platamonas, w południowej części słynnej Riwiery Olimpijskiej. Hotel San Panteleimon znajduje się ok. 100 metrów od plaży. Z jego okien roztacza się piękny widok na Morze Egejskie oraz górę Olimp. (Olimp w mitologii greckiej  uważany był za siedzibę bogów, w tym najważniejszego – Zeusa. Z tego miejsca mieli oni kierować ludzkimi losami). 

Grecka przygoda niedługo się rozpocznie! Czas pakować walizki!

Uczniowie przed wyjazdem uczestniczyli w zajęciach kulturowo-pedagogicznych, w trakcie których poznawali historię, kulturę, sztukę i obyczaje Grecji, co pozwoli im na łatwiejsze dostosowanie do warunków środowiskowych i kulturowych w czasie wyjazdu. Na zdjęciu także na spotkaniu informacyjnym z opiekunem wyjazdu.