Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

25 czerwca 2021 r. uczniowie po raz ostatni przed wakacjami spotkali się w szkole. Po Mszy św. sprawowanej w ich intencji w parafii św. Barbary w Łęcznej, przybyli do szkoły, by odebrać upragnione świadectwa.

W tym roku na uroczystość kończącą rok szkolny przybył wicestarosta Powiatu Łęczyńskiego Michał Pelczarski.

Wszystkich przybyłych powitał przedstawiciel społeczności uczniowskiej Konrad Fedde. – Niestety sytuacja, w której się znaleźliśmy, utrudniła nam relacje face to face oraz zabrała czas, który mogliśmy spędzić z koleżankami czy kolegami – wyliczał uczeń. – Jednak mimo braku mikrofonu, kamerki czy internetu przetrwaliśmy ten rok. W czasie wolnym od classrooma, meeta czy zooma w końcu odetchniemy z ulgą i przygotujemy się do kolejnej batalii w przyszłym roku szkolnym.

Wiecdyrektor Maria Jarmuł-Snopek  podkreślała, że miniony rok szkolny to „okres wytężonej pracy, doświadczeń i przeżyć związanych z czasem pandemii, które nie pozostały bez wpływu na nasze życie. Wybiły nas z systematyki pracy w szkole. Mimo różnych przeszkód jednak dzisiaj udało nam się dobić do brzegu. Kończymy ten szczególny i wyjątkowy a zarazem dziwny i trudny rok szkolny. Drodzy uczniowie życzę wam udanych wakacji – mówiła.

Wicestarosta Michał Pelczarski dziękował wszystkim za ten rok szkolny, w którym trzeba było stawić czoła epidemii. – Wszyscy ten egzamin z walki z epidemią zdaliśmy. Był to trudny czas dla nas wszystkich – podkreślał. – Ogromne podziękowania za to że wytrwaliśmy. Wicestarosta poprosił wszystkich o brawa dla widedyrektor Marii Jarmuł-Snopek, dziękując jej za ogromną tegoroczną pracę.

Za solidną pracę w ciągu roku nagrodzonych zostało aż 39 osób, w tym 14 osób zasłużyło na świadectwa z paskiem. Wraz z dyplomami i nagrodami odebrali je z rąk wicestarosty Michała Pelczarskiego oraz wicedyrektor Marii Jarmuł-Snopek.

Do grona najlepszych uczniów w ZSG należą: Kamil Szymański, Paulina Dziadko, Karol Kamiński, Paweł Orzechowski, Zuzanna Gregorowicz, Michał Gryniewicz, Kamil Kuriata, Damian Spodar, Łukasz Ciężkowski, Mateusz Szymański, Mateusz Roczon, Szymon Bernecki, Paweł Bawolski, Marcel Sobiesiak.

Pozostali nagrodzeni uczniowie uzyskali bardzo dobre i dobre wyniki w nauce. Nagrody wręczyła im  Justyna Karaś, przewodnicząca Rady Rodziców wraz z wicedyrektor Marią Jarmuł-Snopek.

Nagrodzeni zostali: Mateusz Chojecki, Julia Budka, Piotr Olejnik, Stanisław Korol, Maciej Hanc, Nikodem Szafran, Mateusz Jasiński, Michał Kowalski, Norbert Bzowski, Kamil Matuszak, Sebastian Paszkowski, Emil Grzesiuk, Mateusz Piekarz, Karol Kot, Konrad Fedde, Dawid Macioszek, Radosław Florek, Bartosz Pągowski, Kacper Lewandowski, Dominik Trawiński, Adrian Borowiec, Łukasz Chapuła, Bartłomiej Pachulec, Szymon Smalec, Dawid Świder.

Specjalną nagrodę, statuetkę zwycięzcy w szkolnym Quizie „Chcemy słońce” otrzymał Piotr Olejnik. Uczeń wykazał się największą wiedzą o Odnawialnych Źródłach Energii.

Dzisiejszy dzień był też okazją do złożenia  podziękowań Justynie Karaś, przewodniczącej Rady Rodziców, za zaangażowanie, trud i serce jakie rodzice włożyli w pracę na rzecz szkoły. Dzięki owocnej współpracy można było zrealizować wiele cennych działań i inicjatyw, które wpłynęły na rozwój i promocję Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

Wicestarosta Powiatu Łęczyńskiego Michał Pelczarski otrzymał prezent specjalny, kubek z logiem szkoły.

Przed młodzieżą upragniony czas odpoczynku. Wszystkim życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji.

Galeria