Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

Nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczął się Mszą św. sprawowaną w intencji społeczności szkolnej w parafii św. Barbary w Łęcznej. Następnie uczniowie zgromadzili się w szkole, gdzie wszystkich, a w szczególności uczniów rozpoczynających naukę w szkole, powitała dyrektor Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej Maria Jarmuł-Snopek.

– Dla mnie każda uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego to niezwykle ważny moment – mówiła dyr. Maria Jarmuł-Snopek. – Zarówno Wy uczniowie jak i my nauczyciele, przychodzimy tutaj z sercami pełnymi nadziei. Każdy dzień nauki to odkrywanie Waszych pasji, potencjałów oraz ciekawości świata, która w Was drzemie. Chcemy, aby godziny spędzone w klasach były dla Was przepustką do jak najlepszej przyszłości i przygotowaniem do spełniania Waszych marzeń – mówiła.

Sekretarz Powiatu Wioletta Wachewicz odczytał List Starosty Łęczyńskiego i Wicestarosty Łęczyńskiego skierowany z okazji rozpoczęcia nowego roku do uczniów, rodziców i nauczycieli.- Pamiętajmy, że edukacja to nie tylko zdobywanie informacji, ale także rozwijanie umiejętności społecznych, empatii i zdolności współpracy. Dlatego zachęcam Was wszystkich, abyście dbali nie tylko o swoje wyniki w nauce, ale również o relacje międzyludzkie, które budujemy każdego dnia. W ten piękny dzień życzę Wam wszystkim udanego roku szkolnego. Niech będzie to czas intelektualnego wzrostu, odkrywania talentów i spełniania marzeń.

– Drodzy Pierwszoklasiści, witamy was serdecznie w naszej szkole i życzymy, aby była to fascynująca przygoda, abyście szybko poczuli się tutaj dobrze i bezpiecznie – mówili uczniowie prowadzący szkolną uroczystość: Julia Budka i Kacper Barczak. Uczniowie przypomnieli , że w tym roku po raz pierwszy, w skutek reformy, klasy na podbudowie szkoły podstawowej, po raz pierwszy w historii szkoły rozpoczną piąty rok nauki. – Jest to wyjątkowo krótki rok, bowiem rozpoczęcie przypada na 4 września 2023, a zakończenie na 21 czerwca 2024 – pocieszali kolegów. Przypomnieli także o rocznicy września: Dla Polaków historia to coś więcej niż tylko fakty z przeszłości. Dzisiaj oddajemy hołd poległym podczas II wojny światowej.

Uczniowie brawami podziękowali nauczycielom, którzy nie będą już pracowali w szkole i powitali brawami tych, którzy rozpoczną w niej naukę. – Rok szkolny uważamy za rozpoczęty! – oznajmili.

Uczniowie poszczególnych klas udali się na pierwsze powakacyjne spotkanie z wychowawcami.