Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

„Jestem Polakiem, wiernym synem Ojczyzny. Myśl o Polsce wielkiej i silnej, wolnej i niepodległej, była i jest treścią mego istnienia.”

Ignacy Paderewski

Przygotowania do szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w sposób szczególny zmobilizowały młodzież i nauczycieli. Uczniowie dekorowali szkolne korytarze w chorągiewki biało-czerwone, a także przygotowali tablice z  informacjami o wydarzeniach z 1918 r.

W dniu święta wielu przyszło udekorowanych kotylionami lub w strojach z motywami biało-czerwonymi. Młodzież na specjalnej tablicy zawieszała serduszka w kolorach narodowych na znak wdzięczności dla tych, którzy walczyli o wolną Polskę, a także jako symbol miłości do Ojczyzny.

Wszystkie klasy wzięły udział w spotkaniach z historią. W auli obejrzeli patriotyczne filmy: Animowaną historię Polski, Gawędę o miłości do ziemi ojczystej i Polskie 100 lat.

Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie obchodów Dnia Niepodległości: Łukasz Pieczyński, Paweł Duda, pomoc w dekorowaniu: Marzena Szypulska.