Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

Drużyna „Chcemy Słońce” z nauczycielką Sylwią Osobą

Uczniowie technikum elektrycznego z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej zajęli 4 miejsce ogólnopolskim konkursie badawczym „Postaw na Słońce”!

W pierwszym etapie konkursu drużyna elektryków „Chcemy słońce” zajęła 4 miejsce, tę samą 4 lokatę zajęła w drugim etapie konkursu – zdobywając ex aequo ze szkołą z Owidza wyróżnienie. W Grand Prix konkursu elektrycy również zajęli  4 miejsce, wyprzedzając tym samym szkoły województwa lubelskiego: Lubartów (11 miejsce), Lublin (16 miejsce), Puławy (18 miejsce).

Młodzież w drugiej części konkursu miała za zadanie promocję odnawialnych źródeł energii i czyniła to na wiele sposobów m.in.: przygotowując ulotki informacyjne dla mieszkańców miasta, układając quiz promujący OZE i przeprowadzając go wśród uczniów ZSG oraz przygotowując prezentację multimedialną. Uczniowie korzyści płynące z OZE przedstawiali także w lokalnych mediach.

Łęczyńska drużyna „Chcemy słońce” to 10 elektryków, którzy mimo trudnej, covidowej rzeczywistości podjęli wyzwanie i stanęli w szranki wraz z 34 reprezentacjami z całej Polski. Udział w zmaganiach pozwolił uczniom nie tylko zdobyć kompleksową wiedzę na temat OZE i fotowoltaiki, ale rozpowszechniać ją w  lokalnym środowisku.

Wszystkim gratulujemy wiedzy i pomysłowości!

Ekipa elektryków to: Paweł Borowski, Łukasz Ciężkowki, Kamil Kuriata, Jakub Paluch, Michał Pietrzela z klasy 2e oraz Konrad Fedde, Michał Kowalski, Dawid Nadolski, Paweł Orzechowski, Stanisław Korol z klasy 2ep.

Gratulujemy także nauczycielce przedmiotów elektrycznych Sylwii Osobie, która wspólnie z uczniami pracowała na ich sukces.

Mamy nadzieję, że umiejętności zdobyte przez uczniów w czasie realizacji zadań projektu zaowocują w ich zawodowej przyszłości. Już dzisiaj dzięki ich zaangażowaniu wiele osób dowiedziało się o korzyściach, jakie daje zmiana tradycyjnych źródeł energii na Odnawialne Źródła Energii.