Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

W piątek 28 października ponad 40 uczniów ZSG obejrzało w kinie Felicity film „Johnny”. Wyjazd zorganizowała nauczycielka historii p. Martyna Kawalec.

Film wszedł na ekrany we wrześniu, ale jeszcze można go oglądać. Zachęcamy, bo to bardzo dobre kino, tym bardziej że oparte na faktach. Tytułowy „Johnny” to charyzmatyczny kapłan (śp. ks. Jan Kaczkowski). Plan pierwszy filmu to historia przyjaźni księdza z byłym więźniem Patrykiem Galewskim. Poznają się, gdy ten pierwszy, za sprawą decyzji sądu, zgłasza się do podjęcia prac społecznych w prowadzonym przez księdza hospicjum. Wydaje się, że dzieli ich wszystko, a jednak…

Ten film pozostaje w pamięci, a także przesłanie księdza: „Zamiast ciągle na coś czekać – zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później niż Ci się wydaje”.