Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

Razem zgaśmy światło dla planety!

W tym roku Godzina dla Ziemi WWF przypada 26 marca o 20:30, kiedy to na 60 minut w symbolicznym geście troski o planetę rzesze ludzi, miast i instytucji wygaszą światła pod hasłem „Razem dla planety”.

Jednego dnia o tej samej godzinie czasu lokalnego – w tym roku jest to sobota, 26 marca, godzina 20:30 – cały świat symbolicznie gasi światło. Ludzie wyłączają je w swoich domach, a firmy oraz władze miast wygaszają iluminacje charakterystycznych budynków i obiektów.  

Godzina dla Ziemi odbywa się po to, żeby pokazać, że wszyscy powinniśmy żyć w sposób przyjazny środowisku i obudzić w sobie szacunek do zasobów naturalnych Ziemi.  

W symbolicznym geście solidarności z przyrodą i planetą, na całym świecie zgasną światła. Również w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej wyłączyliśmy światło na godzinę.

Godzina dla Ziemi WWF ma skłonić wszystkich do refleksji nad wagą stojących przed nami wyzwań i zmotywować do podjęcia koniecznych działań.

Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej rozumie wagę problemów związanych z nadmierną eksploatacją zasobów naturalnych dlatego w jego ofercie kształcenia znajdują się zawody związane z odnawialnymi źródłami energii: TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ oraz TECHNIK OCHRONY ŚRODOWISKA.

Nowa pracownia OZE

Dzięki LW „Bogdanka” S.A., spółce wspierającej zrównoważony rozwój Lubelszczyzny, w tym roku szkolnym w ZSG doposażona została pracownia odnawialnych źródeł energii.

Otrzymana przez szkołę darowizna pozwoliła na sfinansowanie stanowiska dydaktyczno-egzaminacyjnego oraz zakup specjalistycznego sprzętu.

Uczniowie w nowej pracowni poznają m.in. budowę i zasadę działania panelu fotowoltaicznego oraz sposób jego montażu. Mogą za pomocą luksomierza dokonywać pomiaru oświetlenia. Pracownia wyposażana jest też w wiele innych narzędzi do nauki zawodu.

Coraz więcej inwestycji związanych z OZE sprawia, że zawód technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej jest zawodem przyszłości.