Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

6 grudnia 2022 r. w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej rozegrany został Turniej Barbórkowo-Mikołajkowy w piłce siatkowej chłopców. Atmosfera rozgrywek była iście świąteczna, jak na mikołajkowe święto przystało.

Uczniowie przez cały turniej kibicowali swoim drużynom, pojawił się tam nawet sam św. Mikołaj! Najbardziej znany na świecie Święty pojawił się zapewne dlatego, że oficjalnie kibicował drużynie z ZSG J Nikogo to nie zdziwiło, bo tylko chłopcy z górniczej zrobili rozgrzewkę w czerwonych mikołajowych czapeczkach. Warto było!

Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Efekt rozgrywek:

ZS im. K.K. Jagiellończyka z SMS GŁ – 2:0

ZSG z ZS im. K.K. Jagiellończyka – 2:0

ZSG z SMS GŁ – 2:0

Rozgrywki zakończyły się wynikiem:

I miejsce – Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej

II miejsce Zespół Szkół im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej

III miejsce Szkoła Mistrzostwa Sportowego Górnik Łęczna

Nagrody kapitanom drużyn wręczyła dyrektor ZSG Maria Jarmuł-Snopek.

Organizatorami turnieju byli: Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego Górnik Łęczna. Nagrody ufundował prezes Fundacji Akademii Sportu Górnika Łęczna.