Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

Dwie drużyny z klas elektrycznych w ZSG po raz pierwszy podjęły wyzwanie związane z udziałem w Turniej Maszyn Wodnych. Zgodnie z wymaganiami konkursu należało zbudować, zgodnie z rysunkiem technicznym, model turbiny przetwarzającej energię kinetyczną i potencjalną wody na energię mechaniczną.

Obie drużyny samodzielnie przygotowały turbiny, które 19 października w etapie regionalnym przedstawiły komisji konkursowej w Siedlcach. W pierwszej turze turnieju w Konkurencji „Moc” nasi elektrycy zdobyli trzecie, a w drugiej turze piąte miejsce.

Gratulujemy naszym uczestnikom turnieju, uczniom kl. 3e i 3gm, a także pani Sylwii Osobie, nauczycielce przedmiotów elektrycznych, która motywuje młodzież do podejmowania wyzwań i wykorzystywania w praktyce, nabytej w szkole wiedzy.