Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

Jak wyglądają zagraniczne praktyki zawodowe i czy warto korzystać z tej formy doskonalenia zawodowego, uczniowie ZSG dowiedzieli się wprost z relacji swoich kolegów.

15 listopada podczas spotkania w szkolnej auli Piotr Budka i Dominik Skrajnowski opowiadali oraz prezentowali na zdjęciach czas dwutygodniowego pobytu w Grecji. Piotr opowiadał o zajęciach dotyczących pracy elektryka, natomiast relacja Damiana dotyczyła pracy mechanika w warsztacie samochodowym. Obaj opowiadali o wielu wycieczkach i innych atrakcjach związanych z wyjazdem do Grecji.

Spotkanie dla uczniów poprowadzili: Kamil Grabowski – koordynator projektu w szkole oraz Marzena Olędzka – opiekunka młodzieży podczas praktyk zagranicznych. Koordynator projektu poinformował uczniów o kolejnych praktykach zawodowych, które będą realizowane przez szkołę już w kwietniu, a także o wyjazdach kulturowych, które odbędą się jesienią przyszłego roku.

Utrwalone na zdjęciach chwile pozostaną w pamięci uczniów jako ważne doświadczenie kultury, tradycji, zabytków i piękna greckiej przyrody, a otrzymane certyfikaty pozwolą im na zwiększenie swojej oferty na rynku pracy po skończeniu nauki.

Praktyki zagraniczne odbywały się w ramach uczestnictwa szkoły w Programie Erasmus+ Sektor Kształcenie i Szkolenie Zawodowe.