Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

W sobotę 17 grudnia 2022 r. od godz. 11:00 na placu przy Starostwie Powiatowym w Łęcznej zorganizowany został Powiatowy Jarmark Świąteczny. Wśród wystawców: organizacji i instytucji znajdujących się na terenie powiatu, swoje stoisko miały także szkoły ponadpodstawowe w tym Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Iście świąteczna aura – cały dzień sypało śniegiem – sprawiła, że jarmark miał swój niepowtarzalny klimat. Wystawców pokazała też TVP3 Lublin. Na stoiskach można było znaleźć wiele oryginalnych świątecznych wyrobów: ozdób, wypieków, można było zakupić nawet piernikową szopkę betlejemską. Były stoiska z miodami, wędlinami, świąteczną ceramiką. W takim klimacie nie mogło zabraknąć św. Mikołaja. Pojawił się co prawda jeszcze nie z workiem prezentów, ale za to z koszykiem słodkości.

W budynku starostwa przygotowana była dla wystawców gorąca kawa i herbata, a na zewnątrz można było upiec smaczną kiełbaskę z dratowskiej masarni „Wędliny u Jana”.

Nasze stoisko reprezentowali uczniowie i nauczyciele, a nabyć tam można było stroiki na świąteczny stół. Kilka udało się sprzedać, pozostałe można będzie nabyć w szkole.

Zapraszamy:)