Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

31 uczniów z niemal wszystkich klas ZSG w Łęcznej, stanęło 11 października do rywalizacji o tytuł Mistrza Ortografii w Szkolnym Konkursie Ortograficznym. W środę odbył się I etap konkursu.

Dyktando przygotowała i podyktowała uczniom nauczycielka języka polskiego Eliza Szymańska. Tekst ortograficznych zmagań dotyczył wyzwań jakie czekają na uczniów w nowym roku szkolnym, ale też wakacyjnych wspomnień i marzeń: „Niektórzy ciągle śnią swój wakacyjny sen: Sahara, podróże po Nilu, afrykańska dżungla lub śnieżne Kilimandżaro, a może po prostu nasze polskie morze. A tu, do drzwi, puka szara rzeczywistość. Wycieczka może i będzie, ale nieprędko i trzeba będzie na nią zasłużyć. Chaos w głowie się natęża. Trzeba rzucić się w wir obowiązków, przeszłość puścić w niepamięć, ułożyć harmonogram działania.”

Uczniowie musieli wytężyć umysły, by poprawnie zapisać słowa zawierające rz – ż, ó – u, h – ch, właściwie użyć „nie” z podstawowymi częściami mowy czy wyrazów wielką literą.

Osoby, które zakwalifikują się do II etapu, wezmą w nim udział już 18 października. Wyniki konkursu już niebawem.

Konkurs przygotowały: Eliza Szymańska, nauczyciel j. polskiego i Marzena Olędzka, nauczyciel bibliotekarz.