Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

19 kwietnia Zespół Szkół Górniczych obchodził dzień upamiętniający 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim.

Szkoła włączyła się w akcję Żonkile „Łączy nas pamięć”, organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Symbolem akcji jest żonkil.

Uczennice: Zuzanna Gregorowicz, Zofia Błaziak, Eliza Sysiak, Julia Budka, Dominika Zakrzewska oraz Oliwia Zając przygotowały z papieru piękne żonkile, które później przypinały nauczycielom oraz uczniom na pamiątkę tamtych dramatycznych wydarzeń.

W przygotowaniu okolicznościowych gazetek gazetek oraz TikToka, sprawdzającego świadomość wydarzeń w getcie warszawskim i akcji żonkile, pomagali uczniowie Kornel Szubartowski, Szymon Szkuat, Dominik Pietrzela oraz Piotr Olejnik.

Uczniowie  wszystkich klas w ramach akcji obejrzeli film udostępniony przez Muzeum Polin „Zdążyć przed Panem Bogiem”.