Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

20 września 2022 r. uczniowie z klasy 4gm i 4e wzięli udział w Salonie Maturzystów Perspektywy 2022 odbywającym się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Uczniowie mieli okazję spotkać się z ekspertami okręgowej komisji egzaminacyjnej. Głównym tematem tegorocznych spotkań były zmiany w maturze, do której w maju 2023 przystąpią absolwenci liceów. Nie zapomniano oczywiście o uczniach techników, którzy zdawać będą egzamin w starej formule, oparty  na dotychczasowej podstawie programowej.

Salon Maturzystów to także okazja do poznania oferty edukacyjnej wielu uczelni, w tym również nowych kierunków, które zostały przygotowane na rok akademicki 2023/24.

Salon Maturzystów to cykliczne wydarzenie organizowane od 16 lat przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w największych ośrodkach akademickich w całej Polsce. Od kilku lat lubelskim partnerem Fundacji jest KUL. Po pandemicznej przerwie wydarzenie powróciło do formuły stacjonarnej.

Materiały reklamowe poszczególnych uczelni znajdują się w bibliotece szkolnej. Zapraszamy maturzystów.