Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

Pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę to wieloletnia, polska tradycja. W tym szczególnym miejscu młodzi modlili się o pomyślność w egzaminach maturalnych i zawodowych, a także o dobre wybory życiowe na przyszłość.

25 września 2023 r. w pielgrzymkę do Czarnej Madonny wyruszyło 2,5 tys. maturzystów z Archidiecezji Lubelskiej. Z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej wyruszyło 25 maturzystów z kl. 5ep i kl. 5mg oraz dwóch opiekunów: ks. Paweł Kotowski, katecheta i Angelika Biesiada, wychowawczyni.

Tradycyjnie Jasnogórską modlitwę rozpoczęła w południe Droga Krzyżowa na jasnogórskich Wałach. Podczas godzinnej przerwy młodzież miała możliwość zwiedzić sanktuarium. O godz. 15.00 uczniowie uczestniczyli w Godzinie Ewangelizacyjnej. Natomiast punktem centralnym spotkania była Msza św. sprawowana w bazylice o godz. 16.00 pod przewodnictwem lubelskiego biskupa pomocniczego ks. bpa Adama Baba.

– Warto zwrócić uwagę, że słowo dojrzałość dotyczy nie tylko egzaminów maturalnych, ale po prostu życia. Każdy powinien znaleźć pomysł na siebie. Jasna Góra jest idealnym miejscem, żeby zebrać dane do budowania tego projektu, a nie ma lepszego przewodnika niż Matka Boża – mówił ks. Biskup.