Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

28 IX 2021. We wtorek klasa 3e wraz z wychowawczynią wyruszyła do lubelskiego kina na film „Mistrz”.

Film opowiada nieznaną historię legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który w czasie II wojny światowej w obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau toczył walki, stając się dla więźniów symbolem nadziei na zwycięstwo.

Ten film trzeba zobaczyć, nie tylko dlatego, że to bardzo dobrze zrealizowany dramat wojenny, ale przede wszystkim, by poznać historię niezłomnego pięściarza. Historia Teddy’ego pokazuje, że nawet w najgorszych chwilach można nie stracić człowieczeństwa.

Warto wiedzieć, że do sprzedaży trafiła także książka „MISTRZ. Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski” przygotowana przez córkę pięściarza, Eleonorę Szafran.