Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

5 marca 2024 r. uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej wzięli udział w nietypowych zajęciach, prowadzonych przez doświadczonych instruktorów strzelectwa.

Młodzież najpierw poznała zasady bezpiecznego obchodzenia się z bronią, a później przybierania odpowiedniej postawy strzeleckiej. Wszyscy uczyli się strzelać celnie, bezpiecznie i skutecznie. Zajęcia odbywały się na strzelnicy multimedialnej w auli szkolnej. Były też zajęcia survivalowe w plenerze, obejmujące naukę rozpalania ognia za pomocą krzesiwa oraz posługiwania się kompasem i mapą.

Młodzież wzięła też w turnieju na najlepszego strzelca: I miejsce zdobył Zbigniew Budzyński, II miejsce Valerii Khabrovskyi, III miejsce zajęła Alicja Kutyma, wszyscy to uczniowie kl. 1om.

Zajęcia w szkole zrealizowało Stowarzyszenie „Klub Strzelecko-Kolekcjonerski Bezpieczna Lubelszczyzna”, uwzględniając kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży. Zajęcia odbywały się w ramach projektu finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II”.

Tę nietypową i jednocześnie atrakcyjną lekcję zorganizowała nauczycielka historii Martyna Kawalec.