Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

Z okazji zbliżającego się „Tygodnia Bibliotek” , który w tym roku przebiega pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”, w Filii nr 2 odbyło się spotkanie dla młodzieży z Bibliotecznego Koła Wolontariatu z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

Tematem spotkania była biblioteka, książka i czytanie. Spotkanie poprowadziła pani Joanna Wronisz. Uczniowie mieli za zadanie wypowiedzieć się, co sądzą o czytaniu, nie tylko lektur szkolnych, ale też innych książek. Pomocą do wyrażenia swojej opinii, jakie korzyści daje czytanie, były przygotowane przez prowadzącą, zagadnienia do wylosowania. Dowiedzieć się można było m.in. że czytanie uczy, zmniejsza stres, pomaga w pisaniu, a także poszerza horyzonty.

Młodzież wypowiadała się również na temat swoich ulubionych książek, przeczytanych lub wysłuchanych w dzieciństwie, a także tych czytanych obecnie. Prowadząca spotkanie i bibliotekarka z ZSG podzieliły się swoimi doświadczeniami czytelniczymi, a także opowiedziały jak wyglądał świat bez Internetu i setek kanałów telewizyjnych za to z książką w ręku. Uczniowie wypełniali też quiz literacki oraz quiz o bibliotece.

Spotkania będą miały ciąg dalszy, najbliższe zaplanowane jest na początek czerwca, wówczas będzie mowa, o bliskich i dalszych podróżach także literackich.

Miejmy nadzieję, że młodzież zaprzyjaźni się z biblioteką publiczną i będzie chętnie ją odwiedzać.