Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

28 kwietnia 2023 r. nadszedł czas pożegnania kolejnych absolwentów Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej. To już 15 rocznik absolwentów!

Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas czwartych swoją obecnością zaszczycili: Wicestarosta Łęczyński Michał Pelczarski oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych Ewa Siegieda.

Przepustka do pomyślnej przyszłości

– „Każdy koniec to lepszy początek, otwierasz czystą kartę i zapisujesz ją od nowa, tym razem tak jak chcesz” – rozpoczęła uroczystość dyr. ZSG Maria Jarmuł-Snopek zwracając się do abiturientów. – Kończycie naukę w technikum, ale otwierają się przed wami nowe perspektywy dalszej nauki, pracy, a może założenia rodziny, a może jeszcze poszukiwań swojego miejsca na świecie. Czeka was więc wiele trudnych życiowych decyzji, ale najpierw matura. To od jej wyniku będzie wiele zależało dlatego w pierwszej kolejności życzę wam połamania piór na maturze. Pamiętajcie, że człowiek uczy się przez całe życie, nie tylko w tedy, kiedy siedzi w szkolnej ławce – mówiła dyrektorka. – Niech zdobyta w naszej szkole wiedza i doświadczenie okażą się przepustką do pomyślnej przyszłości – mówiła.

Dobry start na dalsze lata

Wicestarosta Łęczyński Michał Pelczarski odczytał list Starosty Łęczyńskiego: „Przed Wami teraz czas wyborów i decyzji, czas kiedy musicie wybrać swoją drogę życiową. Nie jest to łatwe zadanie, ale wierzę, że każdy z was znajdzie swoje miejsce w życiu. Zawsze pamiętajcie, że to, co robicie powinno sprawiać Wam radość i satysfakcję.” – Drodzy uczniowie przyjmijcie od nas jako Zarządu Powiatu, władz Powiatu Łęczyńskiego najserdeczniejsze życzenia, żeby te kolejne dni, miesiące i lata dały wam poczucie, że lata spędzone w tej szkole dały Wam bardzo dobry start na dalsze lata Waszej kariery życiowej – życzył Wicestarosta.

Ten upragniony dzień

W tym ważnym dla siebie dniu głos zabrali także przedstawiciele maturzystów. Czwartoklasiści podziękowali koleżankom i kolegom, nauczycielom i pracownikom szkoły za wspólnie spędzone lata. – Nareszcie nadszedł ten upragniony przez nas dzień zakończenia roku szkolnego. Takie wydarzenia nie zawsze oznaczają koniec, one mogą otwierać przed nami nowe drogi, tak jest i w tym wypadku. Chciałbym życzyć Wam wszystkiego najlepszego, pamiętajcie, że w życiu przede wszystkim trzeba być dobrym człowiekiem. Dziękuję nauczycielom za bardzo dobre przygotowanie do egzaminów zawodowych jak i solidne przygotowanie do matury. Dziękuję w szczególności wychowawcom: Byliście osobami, których potrzebowaliśmy, a na których nie zasługiwaliśmy – mówił Damian Spodar, do dzisiaj uczeń kl. 4gm.

Świadectwa z paskiem

Po przemówieniach nadszedł czas na wręczenie świadectw z czerwonym paskiem oraz nagród za dobrą naukę i zaangażowanie na rzecz szkoły.

Świadectwa z paskiem otrzymało w tym roku sześciu uczniów: Marcel Sobiesiak (śr. 5,23), Łukasz Ciężkowski (4,87), Kamil Kuriata (4,87), Szymon Bernecki (4,83), Michał Gryniewicz (4,80) – z kl. 4e (technik eleltryk) oraz Damian Spodar (4,79) z kl. 4gm.

Nagrody za dobrą naukę odebrali: Mateusz Roczon (śr. 4,70), Maciej Hanc (4,27) z kl. 4e oraz Kacper Konowałek (4,14), Filip Amrożewski (4,04) z kl. 4gm.

Koncert życzeń i podkowa „na szczęście”

– Wszystko ma swój początek i koniec, a każda chwila przemija zanim zdążymy ja powspominać – mówili konreransjerzy Julia Budka i Kacper Barczak. Na zakończenie zaprosili swoich starszych kolegów na dedykowany specjalnie im koncert życzeń. Uroczysty koncert poprowadzili: Julia Budka i Kacper Barczak. Uczniowie poszczególnych zawodów obejrzeli dedykowane im filmy wspomnieniowe ze specjalną ścieżką muzyczną.

Na zakończenie konferansjerzy przekazali uczniom kończącym szkołę szczególny prezent, podkowę „na szczęście”, którą rok temu otrzymali absolwenci, a którą pozostawili w szkole, by następne roczniki mogły jej dotknąć. Tak więc tradycji stało się zadość.

Spotkania z wychowawcami

Oczywiście były jeszcze wzruszające spotkania z wychowawcami, a także pamiątkowe zdjęcia przed szkołą. Szczególną pamiątkę swojemu wychowawcy, Benedyktowi Porębskiemu, zgotowała klasa 4gm, oni także wręczyli mu cenzurkę – świadectwo z czerwonym paskiem!

Szkołę z hukiem (motocyklowym oczywiście J) opuścili uczniowie: Patryk Bartoszewski i Konrad Pakuła, którzy zrobili burnout, czyli tzw. „palenie gumy”. To trzeba zobaczyć: filmiki na YouTube.

Wszystkim naszym abiturientom jeszcze raz życzymy powodzenia!