Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

11 listopada 2020 r.  o godz. 12.00 zaśpiewamy wspólnie hymn Polski. Mazurka Dąbrowskiego, emitowały będą stacje radiowe i telewizyjne, można będzie wówczas włączyć się do wspólnego wykonania patriotycznej pieśni.

Uczniowie Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej przygotowali z tej okazji specjalne nagranie hymnu państwowego. Zachęcamy całą społeczność szkoły do włączenia się w odśpiewanie hymnu. Tekst hymnu

Akcja „Niepodległa do Hymnu” zainicjowana została przez Biuro Programu „Niepodległa” 11 listopada 2018 roku – w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wówczas w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie został zaśpiewany Mazurek Dąbrowskiego, podobnie było rok temu. W tym roku ze względu na obostrzenia epidemiologiczne nie będzie możliwe wspólne wykonanie pieśni w jednym miejscu, dlatego każdy może włączyć się w zaśpiewanie hymnu w swoim domu.

Zachęcamy również do zapoznania się ze stroną internetową „O niepodległej”, a w niej o Wiktorii 1920 i zapiskach z czasów wojny.

Wspominamy tego dnia także tych, którzy oddali życie walcząc o wolną Polskę. Pamiętając o narodowych bohaterach, przedstawiciele społeczności ZSG zapalili znicze na pomnikach upamiętniających wydarzenia i ludzi ważnych w historii Polski. 11 listopada w kościele św. Barbary w Łęcznej o godz. 11.30 będzie sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny, można w niej uczestniczyć poprzez transmisję internetową. Link do transmisji.