Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

W czwartek odbyły się wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego, przeprowadzili je uczniowie działający w ubiegłorocznym samorządzie.

W głosowaniu wzięli udział uczniowie wszystkich klas ZSG, na otrzymanej karcie do głosowanie zaznaczali nazwisko wybranej osoby, która ich zdaniem powinna w tym roku animować inicjatywy uczniów. Głosy zostały wrzucone do specjalnej urny, a następnie komisyjnie zliczone.

W wyniku wyborów opiekunką Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023 została nauczycielka języka polskiego Julia Kupa.

Przypominamy, że opiekun Samorządu Uczniowskiego jest m.in. orędownikiem praw uczniów w szkole. Pełni rolę animatora i koordynatora działań uczniowskich, prowadzonych z oddolnej inicjatywy. Jest źródłem inspiracji i dobrych rad, ponadto pełni funkcję łącznika między uczniami a dyrekcją szkoły czy Radą Pedagogiczną.

Przed nami kolejne wybory, tym razem do władz  tegorocznego Samorządu Uczniowskiego.