Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

Jednym z zaplanowanych działań w projekcie „Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)” realizowanym przez Powiat Łęczyński jest przeprowadzenie kampanii społecznej wspierającej rozwój społeczności lokalnej.Głównym przedsięwzięciem kampanii był event pt. Sukces, Cel, Wsparcie, Empatia, Współpraca, który odbył się 26 maja 2023 r. na terenie obiektów sportowych przy ZSG w Łęcznej.

Tego dnia w dwóch salach gimnastycznych zgromadziła się młodzież z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej, Zespołu Szkół im. K.K. Jagiellończyka, Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach, Zespołu Szkół nr 2 im. S. Boliwara w Milejowie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ludwinie, wychowanki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Cycowie.

Młode pokolenie wspólnie przeżywało zmagania artystyczne, recytatorskie, taneczne, muzyczne i teatralne. Ten dzień przebiegał pod znakiem dzielenia się talentami, wspólnej zabawy, poznawania się wzajemnie, degustacji zdrowej żywności, rozmów ze specjalistami (pedagogiem, psychologiem). W trakcie eventu nagrodzeni zostali uczestnicy konkursu plastycznego „Razem możemy więcej”, a zgromadzona młodzież, dzieci, nauczyciele oraz rodzice mogli obejrzeć wszystkie prace plastyczne, które wpłynęły na konkurs.

Wśród laureatów znaleźli się także nasi uczniowie:
Mateusz Żywiec – I miejsce
Kacper Barczak – II miejsce
Eliza Sysiak – wyróżnienie

Wspólne spotkanie tak różnych wiekowo osób pokazało, że nie ma barier, których w szkole nie da się pokonać. Całe wydarzenie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze oraz na długo pozostanie w pamięci uczniów i przedszkolaków.