Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

25 kwietnia 2022 r., po dwuletniej przerwie wywołanej pandemią, w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej zorganizowana została kolejna akcja krwiodawstwa. Pierwsza odbyła się w 2011 r., a jej inicjatorem był uczeń, który chciał w ten sposób pomóc koledze. Ta szlachetna inicjatywa podejmowana była odtąd w kolejnych latach.

Koordynatorem akcji krwiodawstwa był nauczyciel wychowania fizycznego Adam Matej.

Swoją krwią podzielili się uczniowie i nauczyciele ZSG w Łęcznej oraz ZS im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej. W ZSG zarejestrowanych zostało 20 chętnych uczniów, w tej grupie 19 osób to uczniowie, którzy po raz pierwszy w życiu zgłosili się do akcji krwiodawstwa. Zakwalifikowało się 10 osób, każda z nich oddała po 450 mililitrów krwi. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zebrało ok. 5 litrów bezcennego daru.

Wszystkim dziękujemy za udział w akcji i zachęcamy do regularnego oddawania krwi – bezcennego leku, którego nie da się zastąpić żadnym innym.