Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

1 marca w całej Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten ustanowiony został przez Sejm RP jako wyraz hołdu dla bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

W szkole

W bibliotece szkolnej nauczycielka historii Martyna Kawalec w kl. 4ep i kl. 1eo poprowadziła lekcję o Żołnierzach Niezłomnych. W bibliotece przygotowana została wystawa książek ukazującą bogate zbiory dotyczące podziemia niepodległościowego: publikacje książkowe, czasopismo Pamięć – wydawane przez IPN, filmy i audiobooki. Podczas lekcji historii w bibliotece uczniowie wysłuchali także fragmentu audiobooka: Pamiętnik kpt. Zdzisława Brońskiego ps. „Uskok”.

Wszystkich zapraszamy do obejrzenia wystawy, która będzie dostępna w bibliotece do końca tygodnia.

W mieście

Przedstawiciele Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli w łęczyńskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. sprawowaną w parafii św. Barbary. Następnie uczestnicy przeszli w pochodzie na Plac Powstań Narodowych, gdzie odczytany został Apel Poległych i modlitwa za bohaterów. Następnie na pamiątkowej płycie delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.