Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

W ramach pomocy uchodźcom nauczyciele wychowania fizycznego zaprosili dzieci i młodzież z Ukrainy na zajęcia sportowe. Chcieli, by dzięki temu mogły one chociaż przez moment zapomnieć o tragedii, której stały się uczestnikami. Radość i zaangażowanie dzieci w zajęcia sportowe są najlepszym dowodem, że tego typu inicjatywy są teraz bardzo potrzebne.

Pierwsze zajęcia odbyły się 18 marca. Dwóch chłopców i 3 dziewczynki bawiły się pod opieką mam i prowadzącego zajęcia Adama Mateja. Dzieciom najbardziej podobał się unihokej i siatkówka, chętnie uczestniczyły w zabawach koordynacyjno-ruchowych z wykorzystaniem piłek sensomotorycznych i innych sprzętów sportowych.

Zajęcia będą odbywać się w każdy piątek w godz. 15-16.30 w sali gimnastycznej w ZSG w Łęcznej, przy ul. Bogdanowicza 9. Zapraszamy.