Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

Na początku listopada do Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej dotarło podziękowanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy za udział uczniów w Narodowym Czytaniu „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

„Dzięki Państwa zaangażowaniu klasyka polskiej literatury znów nas wszystkich połączyła, a nasza akcja w tysiącach miejsc na całym świecie umocniła przekonanie, że jesteśmy silnie związani z dziełami, które od pokoleń kształtują wyobraźnię Polaków” – czytamy w liście.

Do listu gratulacyjnego, podpisanego przez Parę Prezydencką, dołączony został okolicznościowy egzemplarz „Nad Niemnem” z logiem Narodowego Czytania. „Proszę przyjąć go jako szczególne podziękowanie dla Państwa – wyraz naszej wdzięczności i pamięci o wszystkich znakomitych odsłonach Narodowego Czytania 2023” – czytamy w liście.

W książce znajduje się także pamiątkowy wpis Prezydenta RP i Pierwszej Damy: „Dziękujemy za wspólne Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej w 160 rocznicę Powstania Styczniowego.” Książka znajduje się w bibliotece szkolnej, można ją obejrzeć a także wypożyczyć.

Przypomninamy, że społeczność szkolna włączyła się w ogólnopolską akcję 11 września. W jej przygotowanie zaangażowali się w nie tylko uczniowie: Radosław Budzyński z kl. 3emo, Filip Krępacki z kl. 3emo, Jakub Roczon z kl. 2eo, Mateusz Żywiec z kl. 2eo, nauczyciele: Martyna Kawalec, Marzena Olędzka, Eliza Szymańska, ale także rodzic – p. Sylwia Tabaczewska-Roczon i przedstawicielka Starostwa Powiatowego – p. Anna Cieślińska.

Za rok lekturą będzie „Kordian”, dramat napisany przez wieszcza narodowego – Juliusza Słowackiego. Społeczność ZSG w Łęcznej na pewno włączy się w tę ważną akcję, propagującą literaturę i historię Polski.