Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

Powiatowe obchody Dnia Niepodległości rozpoczęła Msza św. w intencji Ojczyzny sprawowana w kościele św. Barbary w Łęcznej. Przed Mszą można było wysłuchać spektaklu patriotycznego przygotowanego przez uczniów ZS im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej i MOW w Podgłębokiem.

Po Mszy św. uczestnicy przeszli w pochodzie na Plac Powstań Narodowych, gdzie wysłuchali okolicznościowych przemówień. Odczytany został Apel Poległych, po której kapłan poprowadził modlitwę w intencji tych którzy oddali życia za wolną Polskę.

Następnie delegacje złożyły kwiaty na płycie pomnika poświęconego bohaterom.

Po uroczystości uczestnicy wysłuchali wiązanki pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Lubelskiego Węgla „Bogdanka” S.A., a po niej mogli poczęstować się wojskową grochówką.

Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej reprezentowali: dyr. Maria Jarmuł-Snopek i Adam Matej oraz poczet sztandarowy.