Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

Powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się w kościele św. Barbary w Łęcznej inscenizacją patriotyczną, przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach.

O godz. 11.30 sprawowana była Msza św. w intencji Ojczyzny, w której wzięli udział przedstawiciele władz powiatu i miasta, zakładów pracy i szkół. ZSG w Łęcznej reprezentowała dyrekcja wraz z pocztem sztandarowym.

Po Mszy św. nastąpiło uroczyste przejście na Plac Powstań Narodowych. Tam okolicznościowe przemówienia wygłosili Starosta Łęczyński Krzysztof Niewiadomski i Burmistrz Łęcznej Leszek Włodarski. Modlitwę za bohaterów, którzy oddali życie o wolną Ojczyznę zmówił proboszcz parafii św. Barbary w Łęcznej ks. Andrzej Lupa. Następnie zabrzmiał Apel Poległych, po którym delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem.

Po zakończeniu uroczystości można było skorzystać z przygotowanego przez organizatorów poczęstunku wojskową grochówką.