Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

28 listopada 2023 r . w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej odbędzie się I Powiatowy Kongres Samorządów Uczniowskich, na który zaproszeni zostali przedstawiciele szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Łęczyńskiego.

Celem kongresu jest kształtowanie postaw obywatelskich młodzieży, dzielenie się dobrymi praktykami. Spotkanie młodzieży będzie okazją do wymiany własnych doświadczeń, wypracowania przestrzeni do dialogu, integracji i rozwoju.

Przedstawiciele samorządów uczestniczyć będą również w warsztatach, podczas których zastanawiać się będą m.in. nad pytaniami: Jak poprzez głos uczniów można zmienić życie szkoły? Co młodych napędza do działania? Jakie są etapy partycypacji w życiu szkoły?

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele władz powiatowych.