Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

Czerwone serce, które w styczniu stanęło obok Domu Handlowego „Dzik” w Łęcznej, szybko zapełniło się kolorowymi nakrętkami. Aż trzy worki cennego plastiku uzbierali uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej, którzy wzięli udział w akcji „Serce dla Serca”, prowadzonej przez Lubelskie Stowarzyszenie Samopomocy.

Nakrętki po napojach uczniowie i pracownicy szkoły wrzucali do specjalnie wystawionych w tym celu pudełek. To jeszcze nie koniec charytatywnej akcji, nakrętki zbierane są dalej, mogą je wrzucać uczniowie, którzy w ZSG uczestniczą w zajęciach praktycznej nauki zawodu.

Dla uczniów udział w akcji oprócz celu charytatywnego ma też wymiar ekologiczny. Kształtowanie postaw prospołecznych i proekologicznych jest częścią polityki edukacyjnej ZSG.
W tym roku szkoła zwiększa swoją ofertę edukacyjną o zawód technika ochrony środowiska.

Na zdjęciu Kamil Szymański, ucz. kl. 3d oraz nauczyciel wychowania fizycznego Adam Matej.