Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

– Zarobki były tutaj potężne, nawet na Śląsku tak nie zarabiano – wspominał lata młodości i budowy Bogdanki, Stanisław Luchowski, pisarz, który w środę spotkał się z młodzieżą w ZSG. – Mieliśmy wszystko, co tylko wtedy można było chcieć. Pierwsze mieszkanie dostałem po trzech miesiącach pracy – mówił.

15 marca 2023 r. w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej odbyło się piąte już spotkanie z pisarzem. Pierwsze miało miejsce w 2006 r., kiedy ukazała się książka, reportaż literacki „Wybraliśmy Bogdankę”. Tegoroczne spotkanie związane było z powstaniem drugiej, poświęconej kopalni Bogdanka, książce „Bogdanka bez retuszu”. Jej promocja odbędzie się w kwietniu. Ważną dla szkoły jest informacja, że Autor poświęcił jej osobny rozdział.

Za ciekawą opowieść o kopalni i o życiu, młodzież podziękowała Panu Stanisławowi Luchowskiemu brawami. W 2024 r. przypada jubileusz 20-lecia twórczości pisarskiej Pana Stanisława, dziękując mu za wszystkie nasze spotkania, życzyliśmy kolejnych literackich jubileuszy oraz kolejnych spotkań z uczniami Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.

Relacja ze spotkania w pliku pdf – poniżej

Spotkanie poprowadziła Marzena Olędzka, nauczyciel bibliotekarz.

❎ Informacja ZSG o Autorze – https://www.zsg-leczna.pl/autor-wybralismy-bogdanke…/

❎ Strona Pisarza – http://stanislawluchowski.pl/