Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

Tuż przed świętami zwycięzcy szkolnego konkursu „Quiz Wiedzy o Książce i Bibliotece” odebrali swoje dyplomy i nagrody.

W konkursie wzięli udział uczniowie niemal wszystkich klas ZSG w Łęcznej. Najlepsi okazali się dwaj uczniowie z klasy 1emo oraz uczeń z klasy 4m. Quiz miał formę testu wyboru, oprócz łatwych pytań typu „Książka to…”, „Narodowe Czytanie to…” czy „Kto rozpowszechnił sztukę drukowania?”, były też trudniejsze pytania jak np. „Reprint to…”, „Exlibris oznacza…”, „Największa starożytna biblioteka to znajduje się w…”. Oczywiście wszyscy wiedzieli, że najbardziej znaną na świecie świąteczną lekturą jest „Opowieść wigilijna” Charlsa Dickensa.

Gratulujemy osobom nagrodzonym!

I miejsce – Kacper Barczak, kl. 1emo

II miejsce – Miłosz Chyła, kl. 1emo

III miejsce – Dawid Hanc, kl. 4m

Nagrody ufundowała Rada Rodziców, a także prywatni sponsorzy.

Mamy nadzieję, że zarówno lektura książki jak i gra towarzyska „Jenga” pozwolą miło spędzić czas podczas rodzinnych, świątecznych spotkań. Wesołych Świąt!