Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.”
Józef Piłsudski

11 listopada to wyjątkowa data w historii Polski. Tego dnia w 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała upragnioną niepodległość. Uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości organizowane są na terenie całego kraju. W tym roku będą miały szczególną wymowę ze względu na narastające napięcie na polsko białoruskiej granicy.

W ZSG w Łęcznej młodzież wzięła udział w lekcji patriotycznej, podczas której wykonywała biało-czerwone chorągiewki, obejrzała film Instytutu Pamięci Narodowej: Gra o Niepodległość, a także wzięła udział w instalacji patriotycznej: W barwach biało-czerwonych.

Łęczyńskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpocznie o godzinie 11.30 Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele św. Barbary w Łęcznej. Następnie nastąpi poświęcenie tablic pamiątkowych przy krzyżu morowym w Łęcznej oraz złożenie przez delegacje kwiatów i zniczy na Placu Powstań Narodowych w Łęcznej.