Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

Po dwóch latach utrudnień pandemicznych cała szkoła mogła, jak dawniej, świętować zakończenie roku szkolnego dla klas czwartych. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i przybyli goście: Sekretarz Powiatu pani Wioletta Wachewicz, Naczelnik Wydziału Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych pani Dorota Makara, przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewelina Nadolska, pożegnali młodzież, która w murach Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej zdobywała wiedzę i nawiązywała przyjaźnie.

Uroczystości szkolne poprzedziła Msza św. sprawowana w intencji maturzystów w parafii św. Barbary w Łęcznej przez katechetę ks. Pawła Kotowskiego.

– Klasa 4a, 4d i 4m jeszcze przez miesiąc, może przez dwa wspólnie żyć tymi problemami: egzaminami maturalnymi, wyborami uczelni, a my wasi nauczyciele będziemy wspierać was mając nadzieję, że się wam powiedzie, że tak jak dzisiaj odbieracie świadectwa ukończenia szkoły za parę tygodni wszyscy odbierzecie świadectwa maturalne, potem nasze drogi się rozejdą, a szkoła której mury właśnie opuszczacie pozostanie już tylko wspomnieniem – mówiła dyrektor Maria Jarmuł-Snopek. – Ten dzień to początek Waszego dorosłego życia, które czasem jest ciekawe, szczęśliwe, ale czasem jest trudne, wymagające podejmowania ważnych decyzji. Życzę Wam, aby to przejście w dorosłe życie było dla was pozytywnym doświadczeniem, żeby wszystkie plany i marzenia się zrealizowały. Życzę wam zadowolenia z życia i pamiętajcie, że w trudnych chwilach możecie liczyć na naszą pomoc.

Sekretarz Powiatu pani Wioletta Wachewicz w imieniu Starosty Łęczyńskiego odczytała list skierowany do uczniów klas czwartych. „Szkoła średnia to nie tylko nauka, to również czas nawiązywania relacji, budowania przyjaźni i kształtowania charakteru. Jestem przekonany, że doświadczenia ostatnich lat, sukcesy i porażki, zwycięstwa i potknięcia wyposażyły was w umiejętności, bez których nie sposób radzić sobie w dorosłym życiu. W tym miejscu chciałbym podziękować waszym nauczycielom i waszym rodzicom to dzięki ich pracy, obecności i wsparciu mogliście spokojnie skupić się na nauce. (…) Drodzy abiturienci życzę wam na ten najbliższy czas przysłowiowego połamania piór. Niech owocem waszej wieloletniej pracy będą jak najlepiej zdane egzaminy maturalne i wybór dalszej drogi zawodowej, którą sobie wymarzyliście.”

W imieniu rodziców podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły złożyła przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewelina Nadolska. „Dziękujemy za wszystkie starania, które państwo włożyliście w wychowanie i edukację naszych dzieci. Wierzymy, że wasz wysiłek uczynił z waszych dzieci ludzi mądrych i szlachetnych. W dniu dzisiejszym za wasze poświęcenie i okazane serce chylimy głowy w podzięce. (…) Drodzy absolwenci mam nadzieję, że w waszej pamięci pozostaną piękne wspomnienia szkolnych lat. Idźcie przez życie z takim samym entuzjazmem jaki dzisiaj czujecie w waszych sercach. Podsycajcie tę waszą młodzieńczą ciekawość świata, którą tak łatwo zatracić w codziennym życiu. Pamiętajcie, że oprócz zdobytej wiedzy o wartości człowieka decyduje to do masz w sercu i jakim jesteś człowiekiem dla innych ludzi. Na dalszy etap życia pragnę zadedykować wam słowa Walta Disneya: Jeśli potrafisz o czymś marzyć to potrafisz także tego dokonać”. –  Nigdy nie traćcie wiary we własne siły i własne siły i własne możliwości idźcie przez życie z wysoko podniesionym czołem – zakończyła pani Ewelina Nadolska.

Czwartoklasiści podziękowali koleżankom i kolegom, nauczycielom i pracownikom szkoły za wspólnie spędzone lata. – W imieniu absolwentów klasy czwartej chcieliśmy wszystkim z całego serca serdecznie podziękować: wychowawcom, nauczycielom, kolegom z klasy, a także całej obsłudze szkoły. Bez was to wszystko by nie było takie jak jest teraz – mówił Kamil Szymański, uczeń technikum elektrycznego. – To były piękne chwile. Cieszymy się a jednocześnie ubolewamy, bo kończy się pewien dobry okres  dla nas. Przed nami matura, egzamin dojrzałości i dorosłe życie. – Myślę, że każdy może śmiało powiedzieć, że to najlepsza placówka oświaty jaką mogliśmy tutaj wybrać. Zdobyliśmy zawód i to w tak piękny sposób, szczerze wszystkim dziękujemy.

Po przemówieniach nadszedł czas na wręczenie świadectw z czerwonym paskiem, nagród za dobrą naukę i zaangażowanie na rzecz szkoły.

Świadectwa z paskiem otrzymało w tym roku czterech uczniów: Paweł Bawolski, Kamil Szymański, Karol Kamiński i Nikodem Szafran.

Uczniowie kl. 4a (technik górnictwa podziemnego), którzy odebrali nagrody za dobrą naukę to: Mateusz Chojecki, Michał Dobrzyński, Kacper Lewandowski, Dominik Proniuk, Dariusz Tkacz.

Uczniowie kl. 4d (technik elektryk), którzy odebrali nagrody za dobrą naukę to: Emil Grzesiuk, Patryk Jakubczak, Dawid Macioszek.

Uczniowie kl. 4m (technik mechanik), którzy odebrali nagrody za dobrą naukę to: Mateusz Jasiński, Karol Kot.

Nagrody za godnie reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym i zaangażowanie w życie szkoły otrzymali: Paweł Bawolski, Kacper Lewandowski, Dominik Proniuk, Dawid Macioszek.

Czwartoklasistów pożegnali młodsi koledzy z klas trzecich. Przygotowując część artystyczną z zabawną i jakże prawdziwą scenką z życia szkoły. Następnie przedstawiciel klas trzecich, Damian Spodar: „Drodzy absolwenci, wasza podróż wciąż trwa, właśnie dobiega kresu jej kolejny etap, nauka w szkole. Początek nie był łatwy, obce twarze, nowe obowiązki i ten niepokój czy dam  radę, czy na pewno dotrzymam innym kroku, a jacy będą moi współtowarzysze szkolnej wędrówki? Stopniowo pojawiała się wiara i przekonanie, że kroczycie pewną drogą i tylko cel wydawał się tak odległy. Pamiętacie każde 45 minut wydawało się wiecznością a cztery lata minęły jak jedna chwila? Drogie koleżanki i koledzy od nas młodszych kolegów i koleżanek przyjmijcie najlepsze życzenia.”

Szczególnym prezentem od trzecioklasistów była podkowa na szczęście, którą konferansjerzy: Damian Spodar i Paulina Dziadko, przekazali Kamilowi Szymańskiemu. Maturzysta podziękował za prezent, a następnie przekazał kolegom, by każdy mógł jej dotknąć. Czwartoklasiści pozostawili podkowę w szkole, by mogły ją dostać również kolejne roczniki.

– To już jest koniec nie ma już nic, jesteśmy wolni możemy iść – zabrzmiał „po wszystkim”, czyli po uroczystym zakończeniu roku klas czwartych, wymowny utwór Elektrycznych Gitar. W niejednym nauczycielskim oku zakręciła się łza wzruszenia, że to już ostatnie chwile wychowanków w szkolnych murach.

Na koniec były jeszcze wzruszające spotkania z wychowawcami, a także pamiątkowe zdjęcia przed szkołą.

Wszystkim naszym abiturientom jeszcze raz życzymy powodzenia!

Galeria