Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

Co roku na przełomie listopada i grudnia odbywa się zbiórka monet pod nazwą Góra Grosza. Co roku też uczniowie ZSG w Łęcznej włączają się do niej przekazując na szczytny cel swoje drobniaki. Grosz do grosza i w efekcie udaje się uzbierać całkiem pokaźną Górę Grosza.

Julia i Oliwia z Samorządu Uczniowskiego dbają o to, by pieniądze systematycznie lądowały w puszkach. Nie tylko młodzież hojnie sypie groszem, również nauczyciele wspierają akcję, której celem jest pomoc dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej.

Akcję Góra Grosza od lat prowadzi Towarzystwo Nasz Dom, które pomaga dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną. Towarzystwo przeznacza zebrane pieniądze także na tworzenie programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu, a także tworzenie takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego dziecka.

Dziękujemy wszystkim za okazanie serca potrzebującym.

Galeria