Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

16 maja 2023 r. w ZS im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej odbyły się warsztaty rękodzieła w formie „Wizyty studyjnej”, zorganizowane w ramach SCWEW (Specjalistycznego Centrum Wspierania Edukacji Włączającej). Zajęcia prowadziła nauczycielka bibliotekarka, p. Emilia Salak.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie i nauczyciele ZSG oraz Jagiellończyka. Zarówno w teorii jak i w praktyce młodzież zgłębiała tajniki rękodzielnictwa, wykonując drobne upominki w postaci „pistacjowych” (z łupinek po pistacjach) kwiatów i świeczników, a także  kartki okolicznościowe techniką scrapbookingu.

Twórczy i efektywny czas warsztatów minął szybko.. mimo, że obejmował dwie godziny lekcyjne. Według uczestników stanowczo za szybko.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnie tak ciekawe zajęcia. Zwłaszcza, że pani Emilia Salak jest pasjonatką rękodzieła i co ważne, potrafi zarazić swoją pasją młodzież.