Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

W związku z przyjazdem na teren naszego powiatu uchodźców z Ukrainy, organizujemy w naszej szkole w dniach od 1️⃣ do 4️⃣ marca akcję pomocową. Zwracamy się z prośbą o przynoszenie artykułów, które w piątek (4 marca) po południu zostaną przekazane potrzebującym. Wszystkie przyniesione rzeczy zostawiamy przed albo w sali 1️⃣0️⃣9️⃣.

Lista potrzebnych artykułów:

❎ ŚRODKI OPATRUNKOWE (zwłaszcza na zranienia i oparzenia): koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków, środki przeciwbólowe w oryginalnych opakowaniach.

❎ ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, pasztety, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy, batony energetyczne, zupki chińskie (i podobne), woda w małych butelkach, żywność dla dzieci (słoiki Gerber, Bobovita itd.), produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania.

❎ KOSMETYKI/CHEMIA i inne: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, mokre chusteczki, kremy ochronne, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń, jednorazowe kubki, talerzyki, sztućce, nowe lub czyste (w idealnym stanie) komplety pościeli, koce, śpiwory, ręczniki, nowe skarpetki i bielizna, termosy, kubki termiczne, ładowarki do telefonów, powerbanki, zapałki.