Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

13 IX 2021. W poniedziałek odbyły się wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego, przeprowadzili je uczniowie działający w ubiegłorocznym samorządzie.

SONY DSC

W głosowaniu wzięli udział uczniowie wszystkich klas, na otrzymanej karcie do głosowanie zaznaczali nazwisko wybranej osoby, która ich zdaniem powinna w tym roku animować inicjatywy uczniów. Głosy zostały wrzucone do opieczętowanej urny, a następnie komisyjnie zliczone. W wyniku wyborów opiekunką Samorządu Uczniowskiego została Marta Sochan-Maciuk, nauczycielka języka angielskiego. Gratulujemy!

Przypominamy, że opiekun samorządu uczniowskiego jest m.in. orędownikiem praw uczniów w szkole. Pełni rolę animatora i koordynatora działań uczniowskich, prowadzonych z oddolnej inicjatywy. Jest źródłem inspiracji i dobrych rad, ponadto pełni funkcję łącznika między uczniami a dyrekcją szkoły czy radą pedagogiczną.

Czekamy teraz na wybór uczniów, którzy tworzyć będą tegoroczny szkolny Samorząd.

Galeria