Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

Wystawa malarska „Przydrożne radary wiary czyli dekalog kierowcy ku przestrodze na drodze” miała się odbyć rok temu w 80 urodziny Pana Walentego. Chcieliśmy wówczas uczcić szacownego Jubilata, długoletniego przyjaciela naszej szkoły. Niestety wprowadzony locdown nie pozwolił na to spotkanie. Postanowiliśmy więc zorganizować je w tym roku, lecz niestety już bez Pana Walentego.

Panu Walentemu bardzo zależało na tym by wychowywać młode osoby, uwrażliwiając między innymi na bezpieczeństwo na drodze, stąd jego pomysł na cykl kapliczek opatrzonych sentencjami dla kierowców. Święci z kapliczek mieli przypominać o tym, że warto pomyśleć przed przyciśnięciem gazu do dechy, i zwrócić się do nich o bezpieczną jazdę.

Pod obrazami możemy m.in. przeczytać: Zaufali Ci, przywieź ich żywych. Wracaj – na Ciebie czeka rodzina i przyjaciele. Szybkość na drodze potrzebna tylko do ratowania innych. Spóźniony, ale żywy. Nie skracaj swojej młodości. Lepiej wracać w dobrym humorze, niż w czarnym śpiworze.

Wystawę obejrzała kl. 2eg, w a kolejne dni inne klasy uczestniczące w zajęciach praktycznej nauki zawodu. Spotkanie poprowadziła Marzena Olędzka, nauczyciel bibliotekarz.

Galeria