Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

W nowym roku na uczniów czekają nowe książki!

Klasa 1eo obejrzała już nowości, uczniowie mieli też lekcję biblioteczną na temat: Dlaczego warto czytać?

Uczniowie próbowali określić zalety jakie wypływają z czytania, a także znaleźć dla siebie odpowiednią książkę.

Zajęcia dotyczące wartości płynących z czytania książek będą też prowadzone w pozostałych klasach.

CZY WIECIE, ŻE…

CZYTANIE REDUKUJE STRES

Czytanie uspokaja i spowalnia bicie serca. Wystarczy 6 minut czytania, żeby zredukować uczucie stresu aż o 60%! Co ciekawe, czytanie książek redukuje stres: o 68% bardziej od słuchania muzyki, o 300% bardziej od wyjścia na spacer, i aż o 600% bardziej od grania w gry komputerowe.

CZYTANIE ROZWIJA WYOBRAŹNIĘ

Mając przed oczami tylko literki, sami musimy wizualizować sobie to, co dzieje się w książce – nieczęsto są to nawet rzeczy, których nie możemy zobaczyć w świecie rzeczywistym! Czytanie, stymulując prawą półkulę mózgu, rozwija naszą wyobraźnię.

CZYTANIE POSZERZA SŁOWNICTWO

Im więcej czytamy, tym większy mamy kontakt z różnorodnym, a nawet zupełnie nowym dla nas słownictwem. Taki kontakt samoistnie poszerza nasz własny zasób słów.

Zalet jest dużo, dużo więcej, ale o tym, na zajęciach.