Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

26 kwietnia 2024 r. nadszedł długo wyczekiwany przez uczniów czas zakończenia edukacji szkolnej. Szkolne mury opuściło ponad 40 uczniów z klasy 5ep  i 5mg. Teraz tylko matura i można zdobywać w świat.

Zanim jednak uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, o godz. 8.00 w kościele św. Barbary w Łęcznej w ich intencji ks. Paweł Kotowski sprawował Mszę św. Uczniom towarzyszyli pedagodzy, dyrektorzy szkół oraz Starosta Łęczyński. 

Szkolna uroczystość rozpoczęła się od upamiętnieniem rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przygotowali scenkę patriotyczną, przybliżającą czas uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Zabrzmiał Mazurek 3 Maja, przywołujący święto wolności i radości dla wszystkich, którym słowa: wolność, naród, Ojczyzna były i są drogocenną wartością.

Po części artystycznej uczniowie prowadzący uroczystość zwrócili się do maturzystów, podkreślając, że każdy z nich współtworzył tę szkołę i jej niepowtarzalną atmosferę.

Nowy rozdział życia

Pani dyr. Maria Jarmuł-Snopek mówiła: Przed wami koniec pewnego etapu, pełnego beztroski, luzu, przyjemności, przed wami wejście w dorosłość naznaczoną samodzielnością, odpowiedzialnością i wytrwałością w dążeniu do obranego celu. W tym tak ważnym i przełomowym momencie pozwólcie, że podziękuję wam za razem spędzone lata. Życzę wam, by wasza przyszłość okazała się ciekawa i pomyślna, wymagająca, ale przynosząca satysfakcję i szczęście.  Życzę wam, abyście spełniali marzenia i dokonywali tylko trafnych wyborów.

Głos zabrała także przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Łęcznej, Pani Wioletta Wachewicz. Pani Sekretarz mówiła: Przed wami otwiera się nowy rozdział życia pełen wyzwań, ale też ogromnych możliwości. To dzięki wiedzy kadry i wszystkich nauczycieli jesteście dzisiaj w tym miejscu, gotowi do stawienia czoła nowym wyzwaniom. Podziękowała dyrekcji i nauczycielom za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodzieży. Życzę wam powodzenia, byście podejmowali decyzje słuszne, dobre, a przede wszystkim takie, które będą wam przynosiły ogromna satysfakcję. Powodzenia.

Następnie nastał czas wręczenia świadectw oraz nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce w ciągu całego, pięcioletniego cyklu nauczania. Były także dyplomy i nagrody za działalność w Samorządzie Uczniowskim oraz Bibliotecznym Kole Wolontariatu.

Świadectwa z czerwonym paskiem

Paweł Orzechowski (śr. 5.30) – kl. 5ep

Julia Budka (śr. 5.00) – kl. 5ep

Michał Kowalski (śr. 4.80) – kl. 5ep

Za bardzo dobre wyniki w nauce

Norbert Bzowski – kl. 5ep

Dawid Nadolski – kl. 5ep

Bartłomiej Pachulec – kl. 5ep

Oliwia Zając – kl. 5ep

Jakub Majewski – kl. 5mg

Sebastian Paszkowski – kl. 5mg

Za działalność w Samorządzie Uczniowskim

Jakub Bochniarz – kl. 5mg

Za działalność w Bibliotecznym Kole Wolontariatu

Julia Budka – kl. 5ep

Dominika Zakrzewska – kl. 5ep

Oliwia Zając – kl. 5ep

Piotr Skoniecki – kl. 5ep

Adrian Borowiec – kl. 5ep

Konrad Fedde – kl. 5ep

„Przepustka do pracy w kopalni”

Dyrektor ZSG p. Marię Jarmuł-Snopek wymieniła abiturientów, którzy osiągnęli najwyższą średnią z przedmiotów zawodowych i  wezmą udział w I etapie rekrutacji „Przepustka do pracy w kopalni”. Są to:

Norbert Bzowski – kl. 5ep (4,79)

Michał Kowalski – kl. 5ep (4,86)

Dawid Nadolski – kl. 5ep (4,79)

Paweł Orzechowski – kl. 5ep (5,36)

Bartłomiej Pachulec – kl. 5ep (4,57)

Julia Budka – kl. 5ep (5,11)

Oliwia Zając – kl. 5ep (4,67)

Żegnamy was drodzy Przyjaciele

Ceremonii wręczania świadectw i nagród towarzyszyło wiele emocji: była radość, śmiech, ale i łzy wzruszenia.

– Żegnamy was drodzy Przyjaciele, ofiarowujemy wam pakiet szczerych życzeń, które oby się spełniły – mówili koledzy z klas czwartych i zaprosili maturzystów do obejrzenia filmowych życzeń składanych przez nauczycieli i uczniów.

– Kończymy szkołę, w której spędziliśmy pięć wiekopomnych lat. Zaczynamy kolejny etap swojego życia, w którym każdy z nas wybiera swoje ścieżki. Dzisiaj opuszczamy szkolne mury. Zabieramy bagaż doświadczeń i niezapomnianych momentów. Wyruszamy z nim w przemijające życie, w którym pozostawiamy dobre wspomnienia – mówili maturzyści, składając jednocześnie podziękowania dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz Koleżankom i Kolegom.

Po tej części maturzyści obejrzeli przygotowane przez młodszych kolegów filmowe życzenia. Było także tradycyjne przekazanie podkowy „na szczęście”. A potem spotkanie z wychowawcami w klasach, rozdanie świadectw, a także wspólne zdjęcie i… tradycyjne zasadzenie drzewa.