Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

W dniu 6 października 2021 r. w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej odbyło dla wszystkich uczniów spotkanie on-line pt. „O szczepieniach przeciw COVID-19 i nie tylko”.

Prelegentem był Pan Prof. Andrzej Zieliński. Pracownik Zakładu Epidemiologii Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, członek PAN, autor podręczników i artykułów naukowych z dziedziny epidemiologii i wakcynologii. Długoletni Krajowy Konsultant ds. Epidemiologii . Celem spotkania było: zwiększenie zaufania do działań na rzecz profilaktyki chorób zakaźnych, podniesienie poziomu wiedzy w zakresie zapobiegania chorobom zakaźnym, którym można przeciwdziałać na drodze szczepień ochronnych oraz wzrost świadomości dotyczącej korzyści wynikających ze szczepień ochronnych. Spadek zachorowań na ciężkie, niejednokrotnie śmiertelne choroby zakaźne jest wynikiem dwustu lat pracy badaczy i naukowców. Szczepienia uratowały życie milionom ludzi − mówi prof. Andrzej Zieliński z Państwowego Zakładu Higieny − Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, długoletni krajowy konsultant w dziedzinie epidemiologii. Prof. Andrzej Zieliński podkreślał, że masowe stosowanie szczepień zabezpiecza nie tylko osoby zaszczepione, ale przez eliminowanie krążących w środowisku drobnoustrojów zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania osób niezaszczepionych.

Galeria