Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

Turniej Wiedzy o Łęcznej odbywa się już od 38 lat! Jest organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej we współpracy z Centrum Kultury w Łęcznej i Szkołą Podstawową nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej.

W tym roku nasi uczniowie w swojej kategorii wiekowej zajęli I i III miejsce!

27 kwietnia 2023 r. uczniowie pisali test wiedzy, który obejmował zagadnienia dotyczące m.in.: lokacji miasta, łęczyńskich zabytków, jarmarków, przełomowych wydarzeń w historii miasta. Uczniowie musieli się także  wykazać znajomością wydawnictw poświęconych miastu, znać bieżące wydarzenia i osoby związane z miastem, w tym także patronów łęczyńskich ulic.

Naszym laureatom, znawcom Łęcznej gratulujemy! Gratulujemy również p. Martynie Kawalec, nauczycielce historii, która przygotowywała uczniów do turnieju.

Laureaci XXXVIII edycji Turnieju Wiedzy o Łęcznej:

I miejsce – Sebastian Paszkowski – 185 p. (Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej, kl. IV)

II miejsce – Gabriela Kutyma – 173 p. (IV LO im. S. Sempołowskiej w Lublinie, kl. II)

III miejsce – Jakub Majewski – 170 p. (Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej, IV)

TPZŁ – wyniki Turnieju