Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej.

Dziennik
Elektroniczny

Muzyka, gwar i twórcze zamieszanie panowało dzisiaj w szkole, a wszystko to z powodu Dnia Otwartego ZSG!

Szkoła otworzyła swe podwoje dla ósmoklasistów, a także ich rodziców. Można ją było odwiedzić w godz. 11.30 – 16.30. Uczniowie z nauczycielami przedmiotów zawodowych przygotowali na 27 kwietnia 2022 r. bogato wyposażone stoiska, mające przybliżyć młodzieży  kierunki nauczania oferowane przez ZSG. Uczniowie dali z siebie wszystko, aby interesująco opowiedzieć przybyłym o wybranym przez siebie zawodzie.

Można było porozmawiać z uczniami kształcącymi się w zawodzie technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (OZE), technika elektryka, technika mechanika, technika górnika górnictwa podziemnego i technika przeróbki kopalin stałych. Nowym zawodem, który proponowaliśmy odwiedzającym był technik ochrony środowiska.

W pracowniach zawodowych oraz na obiektach sportowych na odwiedzających czekały różne atrakcje. Szkolna biblioteka zamieniła się na salę kinową, gdzie wyświetlane były zdjęcia i filmy z zagranicznych praktyk zawodowych. A na korytarzu zorganizowany został kącik relaksu prezentujące ofertę SCEW.

Licznie przybywającą tego dnia młodzież, witali i oprowadzali uczniowie naszej szkoły, opowiadając przy tym różne ciekawostki z życia ZSG. Można też było dostać specjalnie przygotowaną na ten dzień Jednodniówkę.

Relacja fotograficzna na szkolnym FB.